Bevezeti a priuszt az Instagram
A jövőben az Instagram mindenkinek egy külön, személyes felületre gyűjti össze a szabályszegéseket, ahol az is látszik majd, mennyi van még hátra a teljes tiltásig.
A jövőben az Instagram mindenkinek egy külön, személyes felületre gyűjti össze a szabályszegéseket, ahol az is látszik majd, mennyi van még hátra a teljes tiltásig.
Nem tud meglenni saját közösségi szolgáltatás nélkül a Google, ezért egy új ötlettel próbálkoznak. Csak aztán nehogy ez is a Google+ sorsára jusson.
Hogy miről, vagy mikről van szó pontosan, még nem ismert, de a Facebook egy szerdai bejelentése szerint az elkövetkező időszakban több új alkalmazásra is számíthatnak a felhasználók.
Az indiai férfi három éve nem ment haza, a rendőrség sem találta meg. Most egy TikTokra felkerült videó buktatta le: nagyon is jól van.
Az idei Aspen Ideas Festival vendégei közt egy különleges vendég is helyet kapott, maga Mark Zuckerberg szólalt fel. Válogatott témák kerültek elő, köztük az egyik legégetőbb: a Facebook feldarabolása.
Új könyvvel jelentkezett az a Ben Mezirch, akinek korábbi könyve alapján A közösségi háló című filmet is leforgatták.
Olyan független hatóságot kéne létrehozni, ami gondoskodna arról, hogy a közösségi hálózatok átláthatóak legyenek, ha kell, bírságolna, de nem ítélné meg a megjelenő tartalmakat.
A Facebook F8 fejlesztői konferenciáján kiderült, nemcsak a Messengert, a közösségi oldal fő applikációját is frissítik a fejlesztők – amit elviekben már mindenki letölthet a mobiljára. Mutatjuk, hogyan néz ki az új app.
Brit kutatók szerint a jelenlegi adatokból kiindulva a Facebook mintegy 1,4 milliárd felhasználója fog meghalni.
A Facebook egy új stratégiával vágna neki az álhírek, a gyűlöletbeszéd és a problémás tartalom eltávolításának.
Brad Smith egy blogbejegyzésben taglalta azt, miként kellene hatékonyabbá tenni a közösségi oldalak moderációját, hogy ne történhessen meg egy az új-zélandihoz hasonló tragédia.
Minden idők egyik legnagyobb adatvesztését szenvedhette el a MySpace, ami állítólag egy szerverköltöztetés miatt veszítette el a fájljait.
Először szólalt meg a Facebook azóta, hogy múlt hét pénteken 49 embert öltek meg a támadók az új-zélandi Christcurchben.
A két közösségi oldal gondokkal küzd, sokan nem tudnak bejegyzéseket közzétenni.
Csökkentené szociális kiadásait az amerikai kormányzat. Ennek egyik eszközeként online is figyelnék azokat, akik igénylik a mozgáskorlátozottaknak járó támogatást.
Másfél éven át vizsgálta a brit törvényhozás egyik bizottsága, hogy a Facebook (és más techóriás cégek) mi mindent tettek az álhírek terjedése, valamint a felhasználói adatok védelme érdekében. A jelentést hétfőn hozták nyilvánosságra.
Sokan talán nem is gondolnák, hogy a 2,7 milliárd aktív felhasználóval rendelkező Facebook immár 15 esztendeje része sokak mindennapjainak. Mutatjuk, hogyan nézett ki az oldal akkor, amikor még talán kiötlői, köztük Mark Zuckerberg sem gondolta, mivé válik majd az egyszerű kollégiumi projektként indult oldal.
Miután 2018 októberében kiderült, több mint 3 éven át tátongott biztonsági rés a Google+ szolgáltatásban, és több mint 50 milliió felhasználó adatai szivárogtak ki, a Google úgy döntött, bezárja a közösségi hálózatát. Most az is kiderült, erre mikor fog sor kerülni.
Komoly erőfeszítéseket tesz a Facebook annak érdekében, hogy visszaszorítsa az álhíreket a platformról, ez azonban még csak fél siker a félretájékoztatás legyőzéséhez. Éppen ezért most 84,4 milliárd forintnyi támogatást is nyújtanak, hogy a technológiai fejlődés miatt egyre nehezebb helyzetben lévő kiadók is tovább tudjanak dolgozni.
Emmanuel Macron már korábban megígérte, hogy felülvizsgálja a médiaszabályozást, szerinte ugyanis az álhírek befolyásolhatják a választásokat.